Türkiye’yi Japonya Uyardı: THY’de Rolex Çetesi Kurmuşlar!

Japonya devletinin THY’ye yazdığı “Yüksek miktarda para giriş çıkışı yapılıyor” resmi yazı sonrası ortaya çıkan kaçakçılığın DOHA ve Dubai ayağı da olduğu öğrenildi.

Türk Hava Yolları yeni bir skandal ile çalkalanıyor. Daha önce valiz ticaretini gündeme geldiği THY’de bu kez Rolex çetesi konuşuluyor.

EKİPLER TARAFINDAN TAKİBE ALINDILAR

Yaklaşık on kişilik bu grup, gümrük memurlarının dikkatini çekti. Takibe alınan personel her defasında farklı model saatlerle İstanbul’a giriş yaptıkları tespit edildi.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; Ekibin bagajlarında yapılan aramalarda saatlerin sertifikalarına kadar tüm dokümanlar ele geçirildi. Durumun THY’ye bildirilmesi üzerine, bu personelin işine son verildi. Bazı personelin anlaşarak emekliye ayrıldığı ve pas bilet dahil tüm haklarını, bazı personelin ise istifa ettiği öğrenildi.
Öte yandan Japonya üzerinden CDJ3000 Multiplayer getiren bir başka grup da yakayı ele verdi. Japonya devletinin dikkatini çeken bir grup THY kabin personelinin yüklü miktarda para transferi hareketliliği dikkatlerden kaçmadı.

Takip edilen personelin Pioneer CDJ3000 marka müzik aletini ucuz fiyata getirip, Türkiye’de değişik aparatlarla birleştirip yarım milyon liraya sattıkları öğrenildi.

Türk Hava Yolları Kabin Hizmetleri Başkanlığı (isimleri bizde saklı) bu personeli, başkanlığa çağırarak kimini tüm haklarını vererek emekliye ayırdığı, kiminin ise istifa ederek şirketle ilişkileri kesildi.

Daha önce Miami’den valiz ticareti yapanlar şirkette tutulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x